צרו קשר תנו פידבק
מאמרים

סקר של חברת בינת: 90% מהארגונים בישראל התמודדו עם אירוע פריצה לתשתיות חיוניות

19.10.20
2 min
פורסם על ידי טוני מלינקוביץ’ Tech IL בתאריך
סקר של חברת בינת: 90% מהארגונים בישראל התמודדו עם אירוע פריצה לתשתיות חיוניות


מסקר שערכה לאחרונה חברת בינת תקשורת מחשבים, בקרב שורה ארוכה של מוסדות וארגונים ממשלתיים ופרטיים, מתגלים מספרים על היקף ניסיונות הפריצה לתשתיות קריטיות בארגונים. מהסקר עולה כי 90% מהארגונים דיווחו על פריצה אל רשתות ה-OT שלהם, 56% נפרצו בשנה האחרונה – כולל התקפות על רשתות חשמל, קווי משלוח, מפעלי פלדה, בתי חולים, תשתיות מים וביוב ומתקנים אחרים.

עוד עולה מהסקר שערכה בינת ש- 71% מהארגונים בהם קיימת רשת OT נחשפו כשלים בסיסיים בחיבור שבין רשת ה-IT וה-OT, מה שמגביר את הסיכון לפריצה. על רקע העלייה בתקיפות סייבר של תשתיות חיוניות כמו בתי חולים, קווי מים, מפעלים ועוד, בינת תקשורת מחשבים משיקה היום פתרון אבטחת סייבר חדש המשלב מערכי הגנה על רשתות ה–OT.

רשת ה-OT שולטת בתהליכים שיש להם השפעה פיזית כמו פסי ייצור בתעשייה, מיזוג אוויר מערכות מים, חשמל וכיו"ב. פעמים רבות, מערכות ה-OT נחשבות לתשתיות קריטיות בעולמות הביטחון, בריאות, רשויות מוניציפאליות וארגונים עסקיים. אם עולם ה-IT מתייחס בעיקר לעולמות המחשוב, רשתות תקשורת וניהול מערכות המידע בארגון, הרי שפתרון שמשלב הגנה עליו יחד עם הגנה על רשתות ה-OT מציע לארגונים וחברות יתרון תפעולי, בטיחותי וכלכלי.

הפתרון שמציגה בינת הינו פרי שיתוף פעולה בין שלוש חברות: Fortinet, מובילה עולמית בפתרונות אבטחת סייבר מקיפים, משולבים ואוטומטיים, Radiflow הישראלית מקבוצת RAD וחברת האינטגרציה המובילה בישראל "בינת תקשורת מחשבים" שנבחרה זאת השנה השביעית ברציפות כמובילה בתחום אבטחת המידע ע"ב מכון המחקר הישראלי STKI.

פתרונות ה-FortiGate Next Generation Firewalls (יNGFW) של Fortinet מספקים את אכיפת תעבורת הרשת על ידי שימוש ב-ASIC's (Application Specific Integrated Circuit) אבטחה מותאמים, מערכת הפעלה מתקדמת ומערכת ניהול אחודה של החברה כדי להדוף מתקפות סייבר. חברת Radiflow מספקת את תוכנת ה-IDS לניטור ואיתור פעילות חשודה ברשת ה- OT וחברת בינת מנצחת על האינטגרציה בין המערכות השונות והתאמתה לצרכי הלקוח.

עלייה משמעותית בתקיפות של תשתיות קריטיות
הפתרון המשולב של בינת הושק על רקע העלייה החדה באיומי סייבר כלפי תשתיות חיוניות של חברות ישראליות וגופים ציבוריים. החיסרון המהותי הוא ששילוב הסביבות מגביר את החשיפה להתקפות סייבר, כאשר האקרים מציבים לעצמם מטרות לחדור לרשת ה- IT של הארגון ובכך מנגישים עצמם גם לרשתות ה- OT. נזק בסביבות אלו יכול לגרום לפגיעה בליבת העסקים והתפקוד של הארגון המותקף.

אילן מצליח, מנהל חטיבת אבטחת מידע וסייבר, "בינת תקשורת מחשבים": "אנחנו רואים ללא ספק עלייה משמעותית בהיקף המשאבים הארגוניים שמופנים למניעת אירועי פריצה לתשתיות קריטיות. הצוותים שלנו מצאו עצמם לא פעם, מקבלים פניות חדשות מארגונים גדולים שהיו זקוקים לייעוץ כאן ועכשיו. מעבר לפתרון, אנחנו בהגנה על תשתיות חיוניות כשליחות. עם פרסום מתקפות הסייבר בחודשים האחרונים של רשתות OT הבנו שיש צורך בפתרון הוליסטי למצב. שיתוף הפעולה בין החברות יוצר ללקוחותינו מערך הגנה שלם שנותן מענה חסר תקדים ומקיף לאיומי הסייבר החדשים".

עופר ישראלי, מנהל פעילות פורטינט ישראל, אמר כי, "באמצעות מארג האבטחה של חברת פורטינט ניתן לספק מהלכי עבודה אוטומטיים לאורך ווקטורים שונים ותשתיות המועדים להתקפות רבות. פורטינט מספקת את פלטפורמת אבטחת הסייבר המקיפה ביותר בשוק בשיתוף פעולה עם יצרניות טכנולוגיות מהגדולות ביותר בתעשייה. הגנה על רשתות OT מחייבת גישה שונה ויכולת שיתוף פעולה בין גורמים שונים. הפתרון להגנת רשתות OT בשיתוף עם בינת ו-Radiflow מספק ללקוחות הגנה מרבית על התשתיות הקריטיות בארגון".

תתחילו להגדיל את העסק שלכם יחד איתנו
מוזמנים לפנות אלינו בכל שאלה, בקשה ועניין, אנו נחזור אליכם בהקדם