צרו קשר תנו פידבק
מאמרים

קורס AI ו-BIG DATA לחיילים משוחררים

מיזם חדש של בינת ורפאל יציע לחיילים משוחררים להשתלב בהייטק תוך שנה

18.08.2021
2 min
פורסם באתר מאקו
קורס AI ו-BIG DATA לחיילים משוחררים

מיזם חדש של בינת ורפאל יציע לחיילים משוחררים להשתלב בהייטק תוך שנה

חברות רפאל ובינת חתמו על הסכם להעברת הכשרה מקצועית לקהל יעד של חיילות וחיילים משוחררים, גם כאלו שאין להם רקע בתחום ההנדסה. תמורת חלק מכספי הפיקדון ועם מלגת קיום, מתחייבות החברות להעסיק את בוגרי הקורס לאחר סיומה

מיזם חדש לחיילים משוחררים שיוכלו לרכוש מקצוע ולהשתלב בתעשיית ההייטק תוך תקופה קצרה. חברת רפאל מערכות לחימה מתקדמות בע"מ, בשיתוף בינת תקשורת חתמו אתמול (שלישי) על הסכם שיתוף פעולה, במסגרתו יצא לדרך קורס AI ו-BIG DATA חדש המיועד לחיילות וחיילים משוחררים.

לדברי נציגי החברות, מדובר על קורס AI מקיף ואינטנסיבי של שנה אחת, שיפתח בחודש נובמבר 2021 ויכשיר את בוגריו לעסוק בעולמות הבינה המלאכותית.

המועמדים לא חייבים להיות בעלי רקע הנדסי, הם יידרשו לשלם שליש ממענק הפיקדון שלהם, יקבלו מלגת קיום והתחייבות להעסקה בחברת Kaleidoo מבית בינת תקשורת – המתמחה בעולמות ה-AI וה-BIG DATA. מועמדים המעוניינים להתקבל לתכנית יוכלו להגיש קורות חיים כאן.

הקורס יתקיים בפארק ההייטק בר לב בגליל הנגיש לתחבורה ציבורית ובשיתוף הפארק, שיעניק לפרויקט את כל המעטפת הדרושה. אחת המטרות של החברות העומדות מאחורי ההכשרה, היא קידום הפריפריה בתעשיית ההיי-טק ולטובת יצירת מקומות תעסוקה מגוונים. "המיזם יאפשר שוויון הזדמנויות בתעסוקה עבור תושבי הצפון וקידום החוסן החברתי – כלכלי, תוך הקניית מקצוע מבוקש ויוקרתי", נמסר מהן.

יהודה זיסאפל, יו"ר קבוצת רד-בינת, מסר כי בימים אלו המשק הישראלי מתמודד עם אתגר שמירה על יתרון בטחוני-טכנולוגי, כפי שבא לידי ביטוי במבצע שומר החומות וצורך בוער לסגור את הפער הדיגיטלי בין הפריפריה והמרכז. "הפרויקט הזה מגייס את החברות המובילות במשק לצד תמיכה של מוסדות המדינה כדי לסגור את המעגל – מהכשרה ועד לתעסוקה, במטרה להבטיח את עתידן של משפחות בפריפריה", אמר זיסאפל.

"רפאל רואה במהלך זה חלק בלתי נפרד מפעילותה למען הביטחון הלאומי של ישראל", מסר יואב הר-אבן, מנכ"ל רפאל. "אני צופה שהמיזם ירחיב את כמות המשרות הטכנולוגיות בצפון, ויסייע בהשארת תושבים בצפון".

אלון בן-צור, מנכ"ל בינת תקשורת מסר כי הוא רואה חשיבות עליונה בהובלת פרויקטים בעלי משמעות כלכלית וחברתית לטובת הכלל. "אנו ניגשים לפרויקט זה לאחר הצלחתו של פרויקט קמטק בעיר ערד במסגרתו הוכשרו מועמדים מהפריפריה למקצועות טכנולוגיים ובוגרי המסלול עובדים כיום בחברות קבוצת רד בינת. הכשרה מקצועית וניסיון מקצועי הם עמודי התווך של התפתחות ומוביליות חברתית. המיזם הנוכחי משלב את שניהם ואנו מקווים שבעתיד נוכל להרחיב אותו ולהבטיח את עתידן של כמה שיותר משפחות מהפריפריה הגיאוגרפית של מדינת ישראל".

תתחילו להגדיל את העסק שלכם יחד איתנו
מוזמנים לפנות אלינו בכל שאלה, בקשה ועניין, אנו נחזור אליכם בהקדם