צרו קשר תנו פידבק
מאמרים

סקר של פורטינט מגלה: מרבית הארגונים המטמיעים אסטרטגיות Zero Trust מתמודדים עם אתגרי התממשקות עם הענן 

לפי הסקר של פורטינט, כמעט מחצית מהמשיבים דיווחו על אתגרים משמעותיים הקשורים לחוסר התממשקות בין פתרונות Zero Trust אשר נפרסו באתרים המקומיים ובענן

23.07.2023
3 min
סקר של פורטינט מגלה: מרבית הארגונים המטמיעים אסטרטגיות Zero Trust מתמודדים עם אתגרי התממשקות עם הענן 

פורטינט פרסמה את ממצאי דוח מצב ה-Zero Trust הגלובלי לשנת 2023. הדוח מבוסס על סקר גלובלי שנערך בקרב 570 מקבלי החלטות בתחום ה-IT והאבטחה מ-31 מדינות ברחבי העולם, כולל ישראל, המייצגים את מרבית התעשיות, כולל המגזר הציבורי. מטרת הסקר הייתה לקבל הבנה טובה יותר בנוגע לנקודה שבה נמצאים ארגונים במסע שלהם להטמעת מודל Zero Trust בארגונם. הסקר דן בהבנת המונחים Zero Trust (אפס אמון) ו-ZTNA (בקרת גישה מבוססת אמון); ביתרונות ובאתגרים המתקבלים בעקבות הטמעת אסטרטגיית Zero Trust; ובשאלת אימוץ אסטרטגיית Zero Trust  והאלמנטים הכלולים בה.

ממצאי הסקר מייצגים את המצב הנוכחי של אימוץ אבטחת ה-Zero Trust וההתקדמות שעשו צוותי ה-IT בעקבות הצורך שהתעורר לאבטח את העובדים המרוחקים לאחר פרוץ מגפת הקורונה. כמו כן, הדוח מתעמק באתגרים המתמשכים שעמם מתמודדים ארגונים רבים בבואם לאבטח את כוח העבודה ההיברידי. 

להלן ממצאי הסקר העיקריים:

ארגונים בכל הגדלים פועלים כדי להטמיע אסטרטגיות Zero Trustמאז הסקר שבוצע בשנת 2021, חברות פרסו יותר פתרונות כחלק מאסטרטגיות ה-Zero Trust שלהם. 67% מהמשיבים דיווחו כי הם נמצאים בתהליך של הטמעה – בהשוואה ל-66% בשנת 2021. הממצאים מעידים כי חברות פועלות כדי לאפשר שימוש ב-Zero Trust בכל מקום במטרה למזער את ההשפעות של פרצות אבטחה.

שינוי במצב הטמעת ה-Zero Trust. קרדיט: פורטינט

ארגונים ממשיכים להתמודד עם אתגרים הקשורים בהטמעת אסטרטגיות Zero Trust למרות ההתקדמות של חברות בנושא, הן עדיין חוות אתגרים, כאשר לפי ממצאי הסקר, 48% מהמשיבים העידו כי חוסר התממשקות בין פתרונות Zero Trust הפרוסים באתר המקומי ובענן מהווה את הבעיה המשמעותית ביותר שעליהם לטפל בה. משיבים אחרים דיווחו על אתגרים הקשורים לאכיפת מדיניות קצה-לקצה, השהייה של יישומים ומחסור במידע מהימן שיסייע להם לבחור ולתכנן פתרון Zero Trust.

הצלחה חלקית בכיסוי המשתמשים באתרים המקומיים והמרוחקים באמצעות מדיניות גישה קבועה ליישומים – חברות רבות צריכות לאבטח את הגישה ליישומים הן באתרים המקומיים והן מחוץ לרשת, כאשר ממצאי הסקר עלה כי קרוב ל-40% מהמשיבים עדיין מארחים מעל למחצית מהיישומים שלהם באתרים המקומיים. עוד נמצא כי 75% מהמשיבים נתקלו בבעיות עקב הסתמכות על ZTNA בענן בלבד.

חשיבות איחוד הספקים ושיתוף פעולה בין פתרונות – פריסה של פתרונות המגיעים מספקים רבים הובילה לאתגרים כמו פערי אבטחה חדשים ועלויות תפעול גבוהות ולפי ממצאי הסקר, 90% מהארגונים דירגו את האיחוד בין הספקים והפתרונות כחשובים מאוד וגם שיתוף פעולה בין פתרונות דורג כבעל חשיבות גבוהה עבור 88% מהמשיבים. הממצאים מראים כי חברות גדולות יותר מחפשות לאחד בין פתרונות כדי לפשט את הפעולות ולהפחית את התקורה.

 

חשיבות איחוד הספקים ושיתוף פעולה בין פתרונות. קרדיט: פורטינט

SASE נמצא בעדיפות גבוהה – סדרי העדיפויות עבור SASE משתנים, כאשר "יעילות האבטחה" הוא המשמעותי ביותר עם 58% מהמשיבים שמיקמו אותו באחד משלושת המקומות הראשונים. לפי 89% מהמשיבים, אינטגרציה של SASE עם הפתרונות באתרים המקומיים גם היא חשובה מאוד.

בניגוד לטענות כי הכל עובר לענן, מרבית הארגונים עדיין מיישמים אסטרטגיית יישומים ונתונים היברידית. ה-ZTNA צריך לעבוד ללא קשר למיקום של היישומים והמשתמשים, כאשר המשיבים העידו כי האזורים העיקריים שאסטרטגיית ZTNA היברידית צריכה לכסות כוללים יישומי אינטרנט (81%), משתמשים באתרים המקומיים (76%), משתמשים מרוחקים (72%), יישומים באתרים המקומיים (64%) ויישומי SaaS (51%).

אזורי הכיסוי הרצויים של אסטרטגיית ZTNA בארגונים. קרדיט: פורטינט

ג'ון מדיסון, סגן נשיא לתחום מוצרים ומנהל שיווק ראשי בפורטינט, אמר כי,"ממצאי הדוח של פורטינט מראים כי אומנם ארגונים רבים יותר מטמיעים אסטרטגיית Zero Trust, אך הם עדיין מתמודדים עם אתגרים הקשורים לאינטגרציה. כדי להטמיע בהצלחה Zero Trust, ארגונים זקוקים לפתרונות אשר תוכננו כדי לאחד בין התקשורת והאבטחה והם בעלי היכולת להתפרש על פני סביבות רבות, כמו ה-Fortinet Universal ZTNA ו-Universal SASE".  

תתחילו להגדיל את העסק שלכם יחד איתנו
מוזמנים לפנות אלינו בכל שאלה, בקשה ועניין, אנו נחזור אליכם בהקדם