צרו קשר תנו פידבק
מאמרים

הגנת נתונים בסביבות הענן של מיקרוסופט : העתיד של העסק שלכם תלוי בזה

ארגונים רבים ממשיכים כיום להתמודד עם השינויים הגדולים שהביאה איתה מגפת הקורונה, אחד מהם הוא המעבר למודל עבודה מרחוק, שהשאיר את הדלת האחורית פתוחה ואת הנתונים העסקיים שלהם בסכנה.

22.03.2022
3 min
שי נוני, סגן-נשיא Metallic באזור EMEA בקומוולט העולמית
הגנת נתונים בסביבות הענן של מיקרוסופט : העתיד של העסק שלכם תלוי בזה

במקרה של אסון, סכנה זו יכולה להשפיע על כל תשתית ה- IT והעסק באופן כללי. לכן יש חשיבות עליונה לניהול והגנת נתונים – במיוחד כאשר הם בפריסה גאוגרפית רחבה.

בעוד ששינוי דיגיטלי ואופטימיזציה הפכו לאמצעי העיקרי שמבטיח הישרדות כיום, הגנה על הנתונים שבפתרונות תוכנה-כשירות (SaaS) חייבת להיות בראש סדר העדיפויות של כל מנהל ארגון, על-מנת לממש הלכה למעשה את ה- Scale והפשטות שעננים היברידיים מאפשרים.

כאן נכנס לתמונה פתרון Metallic גיבוי-כשירות (BaaS)

קומוולט הרחיבה לאחרונה את מערך פתרונות Metallic המגן על פתרונות תוכנה-כשירות (SaaS) וכעת מציעה ניהול נתונים ליישומי SaaS וענן היברידיים. לאחרונה הושק פתרון Metallic Backup עבור Microsoft Dynamics 365 – וכך משלימה Metallic תמיכה מקיפה בגיבוי הנתונים השמורים בענן של Microsoft: Dynamics 365, Office 365 ו- Azure.

משתמשי Microsoft Office 365 כבר משתמשים באפליקציות מבוססות SaaS, אך האחרונות לא בהכרח מוגנות וניתנות לשחזור באופן מספק, וכך גם הנתונים. מיקרוסופט מציעה כלי פרודוקטיביות מובילים בשוק כמו  Exchange Online, OneDrive for Business, SharePoint ו- Microsoft Teams בענן, מה שהופך את הנתונים לזמינים ונגישים בכל זמן ובכל מקום. אולם, כיוון שאובדן נתונים והתקפות סייבר ממשיכים לגדול ולהתפשט, העסקים של ימינו (גדולים וקטנים) זקוקים לכלים ייעודיים לשימור ושחזור מידע לטווח ארוך יחד עם אפשרויות להתאוששות מהירה, המשכיות עסקית ועמידה ב- SLA.

ישנם מספר שיקולים מרכזיים שכדאי לקחת בחשבון לפני שבוחרים בפתרון המתאים ביותר לשמירה על סביבת מיקרוסופט שלכם:

הגנה על נתוני Office 365 מפני טעות אנוש

בין אם בשוגג הסרתם משתמש, שיניתם או פגעתם באתר או קובץ, או מחקתם דוא"ל חשוב, טעות אנוש בשלב כלשהו בחיי העסק היא דבר שהוא כמעט בלתי נמנע. לפעמים התאוששות מטעות כזאת יכולה לקחת שבועות או חודשים, ולעיתים קרובות הנתונים אינם ניתנים לשחזור. לרוב העסקים אין את "המותרות" להרשות לעצמם את האובדן או את ההמתנה הארוכה עד השחזור המיוחל; הם זקוקים למידע שלהם עכשיו. פתרון הגנת נתונים של Metallic במודל SaaS מציע לכם שקט הנפשי. המשמעות: לא משנה מה קורה, הנתונים שלכם נמצאים בהישג ידכם כשאתם זקוקים להם.

הגנה על נתונים קריטיים מפני מתקפות זדוניות וכופר

SaaS הוא שוק שצומח במהירות, אך כך גם פשעי רשת. ניתן להבחין זאת בזינוק האחרון במתקפות כופר, אשר נועדו לנצל מידע רגיש שאינו קשור בענן וללא פתרון גיבוי והגנת נתונים. בעיקרו של דבר, האקרים חודרים למערכת שלכם, מצפינים מידע חיוני שהופך אותו לחסר תועלת ובלתי נגיש ואז דורשים תשלום כספי נכבד כדי לשחרר את המידע הקריטי, ובכך יוצרים פגיעה קשה בפעילות העסקית שלכם. כשאיומי כופר ותגי המחיר מתגברים, הגנת נתונים במערכות ה- SaaS יכולה לספק רשת בטחון מקצה לקצה – שמירה ובידוד של עותקי נתונים (כמו Office 365) מחוץ לסביבות היישומים, מה שמאפשר לעסקים להתאושש במהירות מפגיעה בנתונים.

הצורך הארגוני לעמוד בסטנדרטים של תאימות

כיום, עסקים נדרשים לעמוד בסטנדרטים פנימיים, מקומיים וגלובליים. מיקרוסופט אמנם מציעה כלי Cloud native replication , אך אלו אינם מיועדים למטרות התאוששות, שחזור נתונים ושמירה על SLA. עם פתרון גיבוי ושחזור נתונים במודל SaaS, ארגונים יכולים לקבל אחסון בלתי מוגבל, שמירה בלתי מוגבלת, ואפשרויות שחזור מקיפות שאינן חלק מ-Office 365 – מה שמאפשר למנהלים לעמוד בדרישות ה- SLA המחמירות ובסטנדרטים של תאימות.

פתרון SaaS הוא פתרון חסכוני

לכל עסק יש תכניות לגדול ברמה כלשהי, כך שסקלאביליות היא דרישה מינימלית להישאר במרוץ לצמרת. על-ידי מעבר למודל SaaS מבוסס מנוי, ארגונים יכולים לצמוח באופן גמיש ודינמי יחד עם הורדת עלויות משמעותית וחסכון בזמן. אין השקעות CAPEX גדולות או חומרה לנהל, העדכונים והאחסון מובנים ומנהלים נהנים מפתרונות מידיים ויישום בלחיצת כפתור. כל זה מסתכם בפחות התערבות ידנית, תחזוקה וניהול קלים יותר, מנגנוני אבטחת מידע מתקדמים ודינמיים ותשלום רק עבור מה שצריך.

Metallic Backup עבור Office 365 הוא הפתרון לכל דרישות המפתח הללו

Metallic הוא פתרון שנולד לעולם הענן ומציע SaaS ברמה ארגונית ולכל סוג של ארגון להגנת הנתונים. הפתרון ממנף את הטכנולוגיה עטורת הפרסים של Commvault – אותה טכנולוגיה שבנויה על מיקרוסופט, בשימוש על ידי מיקרוסופט, וכיום מנהלת יותר ממיליארד ג'יגה נתונים בענן (השווים ל- 1 exabyte).

פתרוןMetallic  מאפשר הגנה מקיפה של יישומי מיקרוסופט כגון: Exchange, OneDrive, SharePoint, Teams ועוד, Metallic Backup עבור Office 365 מגן על נתוני Office 365 מפני מחיקה בשוגג, השחתה והתקפות סייבר זדוניות. Metallic הוא גם פתרון חסכוני שיכול לסייע לארגונים לעמוד בדרישות תאימות ורגולציה. בנוסף לכל, מכיוון שמדובר ב- SaaS, ארגונים נהנים מחסכון במשאבים, אפס עלויות חומרה, ואחסון בלתי מוגבל של Azure ושמירת נתונים.

אז למה אתם מחכים? העתיד כבר פה.

תתחילו להגדיל את העסק שלכם יחד איתנו
מוזמנים לפנות אלינו בכל שאלה, בקשה ועניין, אנו נחזור אליכם בהקדם