צרו קשר תנו פידבק
מאמרים

מנכ”לית אורקל: “בנינו את המערכות שלנו כך שלא יאפשרו טעות אנוש”

צפרא כץ דיברה בכנס הג'רוזלם פוסט על אבטחת מידע: “כבר עשורים אנו אומרים שאתה לא יכול לאבטח מערכת רק על ידי זה שתנעל את הדלתות והחלונות. אתה צריך שיהיה לך בסיס של פלדה"

19.10.2021
< 1
מאת מעיין הופמן, פורסם בג’רוזלם פוסט צילום: עזרא לוי
מנכ”לית אורקל: “בנינו את המערכות שלנו כך שלא יאפשרו טעות אנוש”

צפרא כץ, מנכ”לית תאגיד “אורקל” העולמי, רמזה בכנס השנתי של הג’רוזלם פוסט כי הודעה גדולה צפויה להתקבל בקרוב בכל הנוגע למרכז הנתונים עבור הענן הציבורי של החברה, שהוקם בירושלים. “חשבנו שזה קריטי עבור ביטחון המדינה ועבור אזרחיה שנעשה את ההשקעה הזו אפילו לפני שהחתמנו לקוח אחד”, אמרה. “האמנו שזה הכרחי לנוכח הפרופיל הביטחוני של ישראל”.

מרכז נתונים ייעודי ראשון בישראל

ענקית הטכנולוגיה אורקל הודיעה בפברואר האחרון כי תהיה הראשונה לפתוח דאטה סנטר ייעודי לטובת הענן הציבורי הראשון בישראל, לצד חברת “בינת תקשורת”. מרכז הנתונים, שישתרע על פני ארבע קומות בעומק של חמישה מטרים מתחת לאדמה, נועד לספק פתרונות ענן מתקדמים לחברות ומשרדי ממשלה בתחומי הביטחון, הבנקאות, הביטוח והטכנולוגיה.

אפס בטעויות אנוש

כץ, שנולדה בחולון להורים יוצאי שואה, הפכה למנכ”לית אורקל ב-2014. בכנס סיפרה שלאורקל יש תרבות ותיקה של אבטחה. “כבר עשורים אנו אומרים שאתה לא יכול לאבטח מערכת רק על ידי זה שתנעל את הדלתות והחלונות”, אמרה. “אתה צריך שיהיה לך בסיס של פלדה. לכן לענן שלנו יש טכנולוגיות מיוחדות שלא מאפשרות למשתמשים אחרים, ואפילו לא לנו, מפעילי הרשת, לקבל גישה לנתונים. זו הסיבה גם שהמערכות שלנו הן אוטונומיות. אחת הדרכים העיקריות שבהן האנשים הרעים – מדינות או פושעים – מצליחים להיכנס פנימה היא על ידי טעות אנוש. אז בנינו את המערכות שלנו כך שלא יאפשרו טעות אנוש.

“זו תקופה מדהימה בשביל טכנולוגיה מתקדמת בכל רחבי העולם”, סיכמה כץ.

תתחילו להגדיל את העסק שלכם יחד איתנו
מוזמנים לפנות אלינו בכל שאלה, בקשה ועניין, אנו נחזור אליכם בהקדם