צרו קשר תנו פידבק

Cleanroom Recovery: פתרון פורץ דרך להתאוששות לאחר מתקפת סייבר

Cleanroom Recovery: פתרון פורץ דרך להתאוששות לאחר מתקפת סייבר

הפתרון, אותו הציגה לאחרונה קומוולט,ומהווה חלק מפלטפורמת Commvault Cloud, יוצר שינוי קונספט ביכולות התאוששות מאסון. הוא מאפשר לשמור עותק נקי ומבודד ולהקצות מיקום אליו ניתן לשחזר את הנתונים לפי דרישה לענן

25.06.2024
2 min
Cleanroom Recovery: פתרון פורץ דרך להתאוששות לאחר מתקפת סייבר

Clean Rooms מהווה סביבת התאוששות מבודדת ומאובטחת, אשר נועדה לבודד נתונים ולהגן עליהם מפני חומרה או תוכנה שנפגעו מתקלה או מתקפת סייבר ומאפשרת עידן חדש בכל הנוגע להתאוששות לאחר מתקפת סייבר.

שחזור דאטה 'נקי' בענן

מדובר בפתרון המאפשר שינוי גישה בכל הנוגע להתאוששות ממתקפת סייבר בעולם המודרני ומציע לארגונים בכל גודל יכולת לשחזור בטוח ומאובטח של הנתונים לאחר מתקפת סייבר עם עותק נקי ומבודד, מיקום אליו ניתן לשחזר את הנתונים לפי דרישה לענן וכן ביצוע בדיקות התאוששות באופן קבוע כדי לספק ביטחון למנהלי אבטחת המידע שבמקרה פגיעה ניתן יהיה לבצע התאוששות נקיה. 

הפתרון מאפשר תמיכה בלקוחות ה-SaaS של קומוולט. בעת תקיפה של גורמים עוינים, ה-Cleanroom Recovery מבצע את השחזור למיקום נקי ומבודד בענן Microsoft Azure. לקוחות יכולים לעשות זאת לפי דרישה. בנוסף, ה-Cleanroom Recovery מספק לארגונים באופן ייחודי את היכולת לבדוק במהירות ובאופן קבוע – ובמידת הצורך – לבחון מחדש את תוכניות התאוששות הסייבר שלהם בקלות בכל תשתיות ה-IT שלהם.

לאחרונה הכריזה חברת קומוולט על פתרון Cleanroom Recovery המהווה חלק מפלטפורמת Commvault Cloud, המופעלת על ידי Metallic AI., אשר  עומדת בתקני האבטחה הגלובליים המחמירים ביותר. הארכיטקטורה הייחודית של הפלטפורמה מאפשרת ללקוחות לאבטח ולשחזר את הנתונים שלהם בכל עומס עבודה, מכל מקום ולכל מקום. בעתיד, בזכות הרכישה של Appranix  שהוכרזה בחודש אפריל, לקוחות Cleanroom יוכלו לשלב באופן ייחודי יכולות התמודדות עם סיכונים והתאוששות מאסון המסופקות על ידי קומוולט עם יכולות בנייה מחדש של יישומי ענן המסופקות על ידי Appranix.

התמודדות עם מתקפות סייבר מבוססות בינה מלאכותית

בריאן ברוקווי, מנהל הטכנולוגיות הראשי של קומוולט, אמר כי בעבר, אפשר היה להסתפק בבדיקת אסטרטגיית ההתאוששות של הארגון באמצעות התאוששות מאסון פעם בשנה. כיום, עם מתקפות מבוססות בינה מלאכותית, האיומים משתנים מידי שעה. מעבר לצורך לבדוק את ההתאוששות שלכם לעתים קרובות, עליכם גם לדעת שיש לכם מקום נקי להתאוששות בענן.

איתן מארבי, מהנדס מערכות בקומוולט ישראל, מסביר כי חדרים נקיים מסורתיים דורשים לעתים קרובות משאבים רבים, מה שמחייב ארגונים לתחזק סביבות כפולות עבור כל יישום קריטי בכל שרת ובכל מיקום. ארגונים רבים פשוט לא יכולים להרשות זאת לעצמם את ההשקעה. בנוסף לכך, לחברות רבות אין את הזמן, הכסף או הצוות הדרוש כדי לבדוק את כל המרכיבים התלויים זה בזה בסביבות היברידיות כדי לדעת שהן יכולות להתאושש כאשר מותקפות. במידה והם כן יכולים לבדוק לעתים קרובות אין להם את המשאבים לבצע בדיקה נוספת. סיבות אלו משאירות ארגונים ללא תרגול, פגיעים ונתונים לחסדיהם של גורמים עוינים. קומוולט פותרת את הבעיות האלה בין היתר בזכות Commvault Cloud Cleanroom Recovery.

תתחילו להגדיל את העסק שלכם יחד איתנו
מוזמנים לפנות אלינו בכל שאלה, בקשה ועניין, אנו נחזור אליכם בהקדם